Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach zorganizowała kolejną już siódmą edycję konkursu plastycznego ,,Dziecięce szopki”.

Zadaniem uczestników było wykonanie szopek samodzielnie lub z pomocą rodziców, dziadków, kolegów, koleżanek. Szopki można było wykonywać z dowolnych materiałów. Konkurs jak co roku spotkał się z dużym zainteresowaniem. W konkursie uczestniczyły nie tylko dzieci z boguszowskich szkól
ale również z Wałbrzycha, Głuszycy, Kowalowej czy Witkowa. Uczestnicy konkursu wykazali się wielką inwencją twórczą i pomysłowością. Oprócz tradycyjnych szopek, wykonanych ze słomy, drewna, makaronu, piernika w Galerii MBP-CK można podziwiać również szopki z wełny gazet czy jednorazowych kubków, ozdobione i oświetlone kolorowymi światełkami.

Jury w składzie miało niełatwe zadanie gdyż w szranki stanęło blisko 72 prac. Po burzliwych dyskusjach i naradach jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

 

kategoria: szkoła podstawowa

I miejsce - Amelia Wierzbowska (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37 w Wałbrzychu), II miejsce - Aleksandra Ścisłowska (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boguszowie-Gorcach),

III miejsce - Julia Grzelak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Głuszycy),

Wyróżnienie - Dawid Woźniak (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Boguszowie-Gorcach),

Wyróżnienie - Karolina Grońska (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wałbrzychu),

Wyróżnienie - Wiktoria Tempes (Publiczna Szkoła Podstawowa w Kowalowej).

 

kategoria: gimnazjum

I miejsce - Angelika Chochol (Publiczne Gimnazjum nr 6 im. Janusza Korczaka w Wałbrzychu)

II miejsce - Judyta Liedtka (Gimnazjum nr 1 w Boguszowie-Gorcach)

 

Kategoria: prace zbiorowe (rodzinne)

I miejsce - Patrycja Kasprzyk z tatą,

II miejsce - Martyna Gracz i Aldona Gracz,

III miejsce - Paulina Piotrowska z tatą,

Wyróżnienie - Julia Maciołek i Marta Cieśnicka,

Wyróżnienie - Natalia Borodeńko z mamą.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 12.12.2014r. w sali widowiskowej boguszowskiego Centrum Kultury. Ogłoszeniu wyników towarzyszyły niezwykłe emocje i gorąca atmosfera. Nastrój bożonarodzeniowy spotęgowały występy sekcji wokalno-instrumentalnej MBP-CK pod kierunkiem pani Małgorzaty Owczarczak oraz Chóru Sonoro pod kierunkiem pani Barbary Stolarczyk. Obie sekcje wykonały wspólnie przepiękne kolędy.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy na kolejną VIII edycję konkursu plastycznego ,,Dziecięce szopki”.

/Marzena Kwiatkowska/