W dniu 24.06.2021 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Witold 11 najzdolniejszych absolwentów szkół podstawowych z Boguszowa-Gorc otrzymało nagrody z rąk Burmistrza Miasta Boguszów-Gorce Sylwii Dąbrowskiej, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Sebastiana Borkowskiego oraz Dyrektor Centrum Obsługi Jednostek Agnieszki Zdeb.

Wśród nagrodzonych znaleźli się:
1. Jakub Lesiuk (Zespół Szkolno-Przedszkolny) – zwycięzca i laureat wielu konkursów, który z powodzeniem reprezentował szkołę także w zawodach sportowych. Do jego osiągnięć należy m.in. 3-krotne zdobycie tytułu „Prymus Szkoły” (najwyższa średnia ocen), 4-krotne wyróżnienie w Konkursie Kangur Matematyczny, 1 miejsce w etapie wojewódzkim konkursu „Bezpieczny KRUSnal”. Był także laureatem I, III i IV stopnia w ogólnopolskiej olimpiadzie wiedzy ARCHIMEDES MATEMATYKA.PLUS, laureatem IV stopnia w ogólnopolskiej olimpiadzie wiedzy z j. angielskiego LINGUA.PLUS, laureatem V stopnia w ogólnopolskiej olimpiadzie wiedzy BIOLOGIA.PLUS i uczestnikiem finału w ogólnopolskim konkursie w programowaniu PIX2019 i PIX 2020.
2. Viktoria Morawska (Zespół Szkolno-Przedszkolny) - brała udział w wielu konkursach przedmiotowych oraz reprezentowała szkołę we współzawodnictwie sportowym. Jest m.in. laureatką IV stopnia w Ogólnopolskim Konkursie OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES-MATEMATYKA PLUS, zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta” 2021 oraz dyplom za pracę w Wolontariacie -WOŚP – 2019.
3. Kinga Banaszek (Zespół Szkolno-Przedszkolny) - brała udział w wielu konkursach przedmiotowych (zDolny Ślązak, Kangur, Być Kimś), reprezentowała szkołę we współzawodnictwie sportowym oraz aktywnie włączała się w pracę wolontariacką.
4. Bartłomiej Łazuta (Zespół Szkolno-Przedszkolny) - brał udział w konkursach przedmiotowych, głównie matematycznych (Ogólnopolskim Konkursie MULTI TEST MATEMATYKA, OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES-MATEMATYKA PLUS, Kangur), reprezentował również szkołę we współzawodnictwie sportowym.
5. Aleksandra Kapusta (Zespół Szkolno-Przedszkolny) - brała udział w różnych konkursach przedmiotowych (zDolny Ślązak, Kangur, Być Kimś, Eko-Planeta), reprezentowała szkołę we współzawodnictwie sportowym oraz aktywnie włączała się w pracę wolontariacką.
6. Nikola Korzystańska (Zespół Szkolno-Przedszkolny) - pełniła funkcję przewodniczącej szkoły, brała udział w różnych konkursach przedmiotowych (zDolny Ślązak, Kangur, Być Kimś, Eko-Planeta), z powodzeniem reprezentowała szkołę w konkursach artystycznych oraz aktywnie włączała się w pracę wolontariacką,
7. Daniel Błajewski (Zespół Szkolno-Przedszkolny) - laureat I i IV stopnia w Ogólnopolskim Konkursie OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES-MATEMATYKA PLUS, brał udział w finale Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostw w Programowaniu, osiągnął również wysokie wyniki w innych konkursach np. Eko Planeta, Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.
8. Marcelina Drohomirecka (Zespół Szkolno-Przedszkolny) - brała udział w różnych konkursach przedmiotowych (zDolny Ślązak, Kangur, Być Kimś, Eko-Planeta), aktywnie włączała się w pracę wolontariacką; jest również zastępową w harcerstwie.
9. Eliza Kawka (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5) - osiągała celujące wyniki w nauce i wzorowe zachowanie przez 5 lat nauki w szkole podstawowej. Z powodzeniem brała udział w licznych konkursach przedmiotowych: jest m.in. laureatką konkursu zDolny Ślązak z historii, geografii, j. polskiego, biologii, brała również aktywny udział w życiu klasy i szkoły.
10. Konrad Jurjewicz (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5) - brał udział w różnych konkursach przedmiotowych takich jak Kangurek, Świetlik. Był szczególnie zaangażowany w zajęciach kółka chemicznego, wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym pt. „Wielkie Odkrycia Chemiczne”.
11. Bartłomiej Piotrowski (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6) - laureat olimpiad przedmiotowych, laureat stypendium „Zdolny Ślązak” w 2019 r. Może pochwalić się również wysokim osiągnięciami sportowymi w biathlonie.

Absolwentom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce, a wszystkim uczniom zdrowych, bezpiecznych i radosnych wakacji!