Dnia 23.01.2012 Burmistrz Miasta Waldemar Kujawa i Kierownik USC Teresa Kropielnicka odwiedzili Panią Zofię Matczak , która 22 .01.2012 obchodziła 103 urodziny. Burmistrz wręczył jubilatce kwiaty, prezent oraz list gratulacyjny.

Pani Zofia urodziła się 22 stycznia 1909 roku w Dortumdzie, Po śmierci mamy w wieku 13 lat wraz ze swoja siostra , tatą i macochą wyjechali do Francji. W 1927 roku w Fresnes /Fracja/ z Karolem Matczak zawarła związek małżeński. W 1947 roku wraz z mężem i dwójką synów przyjechała do Polski do Boguszowa-Gorc. Mąż Pani Zofii pracował jako górnik, ona natomiast zajmowała się prowadzeniem domu i wychowaniem dzieci. Razem z mężem przeżyli 67 lat. , mąż Karol Matczak zmarł w 1989 roku. Dostojna Jubilatka jest osobą pogodną, pełną życia. Przepis Pani Zofii na długie życie to praca, zdrowa żywność, jak najmniej stresów. Jubilatka lubi owoce, słodycze, na śniadanie obowiązkowo kostka gorzkiej czekolady. Ma jednego syna, 2 wnuczki, 3 prawnuków i 1 praprawnuka. Jeden syn i 2 wnuków nie żyje.

 Składamy Pani Zofii najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, radości, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności na każdy dzień życia.