Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Boguszowie – Gorcach włączyła się w obchody rocznicowe 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości realizując projekt edukacyjny „Misja Niepodległa”.
    Projekt realizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem „Boguszowska Szóstka”, które pozyskało środki finansowe na realizację zadania publicznego z zakresu kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa kulturowego z budżetu Gminy Miasta Boguszów – Gorce.
    Celem projektu jest włączenie społeczności szkolnej i lokalnej w obchody jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównym celem działań skierowanych do uczniów jest wprowadzenie ich w świat wartości, patriotyzmu, solidarności, poszanowania godności i praw człowieka, wolności, szacunku dla tradycji. W programie projektu  znalazły się: gra terenowa, konkurs plastyczno-literacki na kartkę patriotyczną „Kartka dla Niepodległej”, pozalekcyjne zajęcia plastyczne „ Polskie symbole narodowe”, taneczne zajęcia pozalekcyjne „Polonez dla Niepodległej”, warsztaty recytatorsko – wokalne „Misja Niepodległa” oraz warsztaty wokalne dla uczniów klas I-III „Śpiewamy dla Niepodległej”. Podsumowaniem projektu będzie biało – czerwony korowód ulicami Boguszowa – Gorce i koncert „ Póki Polska żyje w nas”.
    W dniu 20.09.2018r odbyła się gra terenowa „Misja Niepodległa”. Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele podzieleni na grupy zadaniowe : „poszukiwaczy”, „ naukowców” i „wynalazców” pokonywali leśne ścieżki zdobywając kolejne sprawności, rozwiązując zagadki i wykonując zadania związane ze znajomością historii, geografii i przyrody Polski. Na zakończenie uczestnicy zabawy układali puzzle o tematyce patriotycznej. Doskonałą zabawę w plenerze zakończyło ognisko integracyjne przy organizacji którego pomoc okazali pracownicy Nadleśnictwa Wałbrzych.
    W szkole realizowane są kolejne etapy projektu. Wszystkich mieszkańców gminy Boguszów-Gorce zapraszamy na jego podsumowanie, które odbędzie się w dniu 10.11.2018r w Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach przy Placu Odrodzenia. Uczniowie PSP nr 6 przygotowuję na ten dzień koncert jubileuszowy „Póki Polska żyje w nas”. Zapraszamy do wspólnego śpiewania pieśni legionowych i patriotycznych.