Publiczne Przedszkole Nr 3 w Boguszowie-Gorcach zdobyło patronat programu edukacyjnego „Mamo, Tato, wolę wodę!” zosto wyróżnione jako placówka, która propaguje zdrowy styl życia!...

Program "Mamo, Tato, wolę wodę!" już od 2009 roku wspiera rodziców i nauczycieli w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych u najmłodszych. Jest on odpowiedzią na narastający w polskim społeczeństwie, zwłaszcza wśród dzieci, problem z nadwagą i otyłością. Partnerami merytorycznymi programu są Instytut Matki i Dziecka i Instytut Żywności i Żywienia. IV edycja programu została objęta honorowym patronatem przez Ministra Edukacji Narodowej.W ramach programu „Mamo, Tato, wolę wodę!” dzieci mają okazję poznać zasady zdrowego odżywiania, dowiedzieć się więcej o właściwościach wody i jej zastosowaniu.

W tym roku szkolnym Publiczne Przedszkole nr 3 w Boguszowie-Gorach przystąpiło do IV edycji tego programu.

W tegorocznej edycji programu organizatorzy wraz z partnerami ogłosili konkurs na patronat programu „ Mamo, Tato, wolę wodę”. Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie konkursu wzięło udział 1500 placówek przedszkolnych. W styczniu zostały ogłoszone wyniki. Placówka spełniła wszystkie wymagania konkursowe.

Przedszkole zdobyło patronat programu edukacyjnego „Mamo, Tato, wolę wodę!” zosto wyróżnione jako placówka, która propaguje zdrowy styl życia, a zdobyty patronat stanowi dla otoczenia zewnętrznego potwierdzenie najwyższych standardów opieki i edukacji oferowanych w placówce.

Z tej właśnie okazji odbył się w mieście happening zorganizowany przez nauczycieli i dzieci z placówki.

Maluchy pochwaliły się swoją wiedzą na temat zdrowej żywności oraz namawiały do picia wody. Władze Miasta oraz Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Boguszowie-Gorcach poczęstowane zostały ryżowymi ciasteczkami oraz wodą. Brawo dzieciaki:)