Kolejny rok Gmina Boguszów-Gorce jest organizatorem bezpłatnej kolonii letniej dla dzieci z Boguszowa-Gorc. W tym roku na kolonie pojedzie aż 30 dzieci.

Dzieci spędzą czas wypoczynku w miejscowości Władysławowo nad Morzem Bałtyckim. W programie kolonii przewidziane jest szereg atrakcji takich jak zwiedzanie Trójmiasta, wycieczki autokarowe na Półwysep Helski, do Pucka, Rozewia i Ocean Parku oraz rejs statkiem po otwartym morzu. Program kolonii oprócz bogatej oferty wycieczek i różnych aktywności obejmować będzie także zajęcia profilaktyczne o szkodliwości i skutkach spożywania alkoholu, narkotyków, dopalaczy i innych środków odurzających, a także stosowania przemocy.

Ośrodek Natalia, w którym zostaną zakwaterowane dzieci, spełnia wymogi dotyczące bezpieczeństwa, ochrony przeciwpożarowej, warunków higieniczno-sanitarnych oraz ochrony środowiska.

Wypoczynek dzieci zostanie sfinansowany z funduszy gminnych na profilaktykę i rozwiązywanie problemów uzależnień. Wyjazd planowany jest w okresie od 16.08.2015 r. do 25.08.2015 r.