22 marca otwarto rejestrację na szczepienie kolejnych grup z etapu I Narodowego Programu Szczepień (roczniki 1952-1956). 22 marca rozpoczęto szczepienia pacjentów w wieku 69 lat. Pod koniec miesiąca, 29 marca, rozpocznie się szczepienie służb mundurowych. Warto jednak wiedzieć, że pierwszeństwo w rejestracji mają osoby najstarsze. Nawet jeśli miną podane terminy, seniorzy z danej grupy wiekowej będą mogli zapisać się później. Już wkrótce, bo 25 marca uruchomiony zostanie powtórny nabór do szczepień seniorów 70+

Numery telefonu przydatne w rejestracji na szczepienia!

Infolinia 989 lub SMS na numer 664 908 556

Rejestracja na szczepienie przez infolinię – 989

> Przygotuj numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego.

> Zadzwoń na bezpłatną infolinię pod numer 989.

> Jeśli dzwonisz z zagranicy, wybierz 22 62 62 989.

> Po połączeniu z konsultantem podaj swoje imię i nazwisko, PESEL i numer kontaktowy.

> Wybierz dokładny termin oraz miejsce szczepienia.

> Po rozmowie na podany numer telefonu otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

Ważne! W ten sposób również twoi bliscy mogą cię zarejestrować na szczepienie. Wystarczy, że będą mieli twój numer PESEL.

Rejestracja na szczepienie przez SMS-a

Wyślij SMS na numer 664 908 556 o treści „SzczepimySie. System pokieruje Cię krok po kroku: najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS infolinia oddzwoni w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.