„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” to słowa naszego wielkiego rodaka papieża Jana Pawła II.

Jego nauczanie stanowi wielki skarbiec, z którego można nieustannie czerpać. Papież na długi czas pozostanie w naszych sercach nie tylko jako Widzialna Głowa Kościoła, lecz także jako nasz rodak – jako jeden z nas. Z pewnością bardzo często będziemy wspominać Jego postać. Takie właśnie wspomnienie Jana Pawła II miało miejsce we wtorek 8 listopada br. w Zespole Szkół Samorządowych oraz w parafii Zesłania Ducha Świętego w Boguszowie-Gorcach. Zaprezentowany został program artystyczny połączony z pokazem multimedialnym przygotowany przez uczniów szkoły. Przy pomocy nauczycieli: pani Natalii Południak, pana Adama Mazura, pana Sławomira Glinkowskiego i ks Mateusza Hajdera, uczniowie zaprezentowali krótką biografię Jana Pawła II oraz fragmenty papieskiego nauczania. Całość występu przeplatana była pieśniami i piosenkami religijnymi. Zabrzmiała oczywiście tradycyjnie najsłynniejsza już chyba „papieska” piosenka, znana każdemu Polakowi – „Barka”.
„Pamiętajcie o mnie za życia i po mojej śmierci” mówił kiedyś do nas papież. Posłuszni więc Jego prośbie pamiętamy i staramy się, by pamiętać jak najdłużej.