W ostatnią sobotę, tj. 23 marca w Boguszowie-Gorcach, w zimowej scenerii – ale za to w wiosennych nastrojach ...

... turyści z Dolnego Śląska i Czech uczestniczyli w Inauguracji Sezonu Turystycznego 2013 „IX Powitanie Wiosny z Enigmą”. Organizatorami Imprezy byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach, Urząd Miejski w Boguszowie-Gorcach, Koło Przewodników Sudeckich i Terenowych przy PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej oraz Klub ASG Enigma Boguszów-Gorce.

Jak zwykle impreza składała się z dwóch części. Pierwsza, z pokazami multimedialnymi, prelekcjami i występami artystycznymi odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury. Rok 2013 jest obchodzony w PTTK jako rok Przewodników, w związku z tym jednym z głównych tematów były prezentacje: „Historia Koła Przewodników Sudeckich i Terenowych w Wałbrzychu” oraz „Migawki Przedprzewodnickie” prezentujące wspomnienia jednego z uczestników. Kolejny temat to „Strzelectwo – jako forma rekreacji”, podczas którego Klub ASG Enigma zaprezentował swoją działalność. Nie zabrakło również informacji o nowopowstałej ścieżce przyrodniczej „Poczuć i zrozumieć”, która została wyznaczona w Masywie Chełmca, a dostosowana jest m.in. dla osób niewidomych i niedowidzących. Dodatkowo przed publicznością wystąpiły uczennice Szkoły Podstawowej Nr 6 w Boguszowie-Gorcach oraz 111 Boguszowska Drużyna Wędrownicza WATRA.Gmina wystawiła również swoje stoisko promocyjne z folderami i ulotkami promocyjnymi.

Podczas drugiej części Inauguracji odbyła się wycieczka na Górę Parkową. Jedną z atrakcji spaceru był „napad” zorganizowany przez członków Enigmy. Turyści w asyście uzbrojonej obstawy udali się na boguszowską strzelnicę gdzie czekała na nich gorąca kiełbasa z ogniska oraz atrakcyjne stanowiska strzelnicze. Na miejscu odbył się także pokaz z wykładem dotyczący zasad bezpieczeństwa użytkowania zabawek/pistoletów na kulki.

Dziękujemy wszystkim za obecność i już dziś zapraszamy na przyszłoroczną jubileuszową X Inaugurację Sezonu Turystycznego w Boguszowie-Gorcach.