W piątek 6 grudnia 2019 r. na terenie Centrum Kulturalno-Kongresowe Witold odbyła się III Powiatowo-Miejska Barbórka, zorganizowana przez górników ze Stowarzyszenia „Witold”, przy wsparciu Powiatu Wałbrzyskiego i Miasta Boguszowa-Gorc.
Imprezę tradycyjnie już rozpoczęto wspólnym zdjęciem w górniczej Izbie Pamięci, a następnie po odśpiewaniu górniczego hymnu, minutą ciszy uczczono pamięć tych górników, którzy odeszli.
Jak nakazuje tradycja imprezę prowadziło Wysokie i Nigdy Nieomylne w Sprawach Piwnych Prezydium w osobach Józefa Waliszewskiego i Stanisława Urbaniaka. Nie zabrakło konkursów i dowcipów przeplatanych śpiewem i toastami, wznoszonymi w specjalnie przygotowanych kuflach.
Osoby łamiące regulamin karczmy zakuwano w dyby. Tradycyjnie przeprowadzono też zbiórkę środków dla wsparcia najbardziej potrzebujących rodzin. Bawiących się odwiedził Święty Mikołaj w towarzystwie strażaków z OSP Gorce

Zdjęcia Ziemia Wałbrzyska
Krzysztof Kwiatkowski - Starosta Powiatu Wałbrzyskiego,Sebastian Drapała Zastępca Burmistrza Miasta Boguszowa-Gorc,Mirosław Lubiński, Mirosław Potapowicz

Więcej zdjęć na fb: Miasto Boguszów-Gorce

Relacja z imprezy: