W sobotę 01 sierpnia rozpoczęły się  tegoroczne Wakacje z OSiR-em. Na boiskach przy Gimnazjum nr 1 w Boguszowie-Gorcach bawiło się  ok. 100 osób. W rodzinnych igrzyskach wystartowało 12 trzyosobowych drużyn. Jak na prawdziwe igrzyska przystało, konkurencje sprawnościowe poprzedziła rozgrzewka przeprowadzona na wesoło  przez niezastąpioną Panią Marysię.

Zmagania drużyn obejmowały m. in. bieg dobierany, bieg z hula-hoop, sumowane skoki w dal, rzut woreczkami do celu oraz szereg innych sprawnościowych konkurencji. Po zakończeniu rywalizacji nastąpiło ogłoszenie wyników oraz wręczenie pucharów trzem najlepszym drużynom. Wszystkim startującym w rozgrywkach ekipom wręczono  także dyplomy za udział w igrzyskach.

Oprócz udziału w konkurencjach sportowych  można było poślizgać się na ślizgawkach, które nawadniali strażacy z Remizy OSP w Boguszowie, pograć w piłkę, złowić rybę w wędce szczęścia czy zbudować jak najwyższą wieżę. Najmłodsi mogli zaś poszaleć w basenie pod palmami. Dodatkową niespodzianką przygotowaną przez OSIR były koszyki z cukierkami dla  wszystkich dzieciaków. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy i pod koniec igrzysk po boisku biegały już tylko myszki, kotki, motylki, piraci i inne bajkowe postaci.

Igrzyska były dopiero początkiem wakacyjnych atrakcji przygotowanych przez OSIR. Wakacje z OSIR-em będą trwały do końca sierpnia. Zachęcamy więc do sprawdzania szczegółowego harmonogramu zajęć WAKACJE 2015, który jest już  dostępny na plakatach oraz  na stronie internetowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach.