W listopadzie w Zespole Szkół Samorządowych rozpoczęła się po raz kolejny akcja na rzecz Fundacji ,,Na Pomoc Zwierzętom” pod hasłem ,,Gwiazdka dla zwierząt”. Organizatorami byli uczniowie klasy I A oraz dzieci z oddziału przedszkolnego grupa A Biedroneczki wraz a wychowawcami Małgorzatą Barsznicą i Renatą Mika.

Jak co roku był pomysł i szybka reakcja. Takie akcje w szkole to czysta przyjemność, wszyscy jesteśmy miłośnikami zwierząt. Do zadania włączyły się wszystkie klasy i pod kierunkiem wychowawców rozpoczęła się zbiórka karmy dla zwierząt oraz środków pieniężnych. Finałem szkolnego przedsięwzięcia było zebranie kilkunastu kilogramów karmy oraz 185 zł.
16 grudnia odbyło się spotkanie z pracownikami Fundacji Panią Joanną Sobiną i Irminą Gnypek. Jak co roku odwiedziły nas przywożąc swoich podopiecznych. Wszystkie klasy młodsze wzięły udział w zajęciach edukacyjnych ,,Zostań przyjacielem zwierząt”. Była to na pewno pouczająca lekcja odpowiedzialności za zwierzęta i pokazała, że losy bezdomnych zwierząt nie są uczniom obojętne. Akcja zakończyła się sukcesem. Wszystkim, którzy wspomogli zwierzęta należą się serdeczne podziękowania.