W Boguszowskiej Miejskiej Bibliotece - Centrum Kultury odbył się wernisaż prac plastycznych wykonanych przez młodzież Gimnazjum Nr 1 w Boguszowie – Gorcach.

Zaprezentowano ponad 60 prac, wykonanych różnorodnymi metodami i technikami plastycznymi. Wśród licznie przybyłych Gości znaleźli się: Przedstawiciele Rady Miasta Boguszowa Gorc, Dyrektorzy szkół, Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie oraz miejscowy artysta plastyk – Pan Zdzisław Szpak.

Ciepłem powiało już przy wejściu, gdy harcerze częstowali gości cukierkami z napisem ,,Serdecznie witamy na wernisażu wystawy „Z małego Wielkie: Gim-Talenty”. Po brawurowej recytacji poezji w wykonaniu utalentowanych dziewcząt, głos zabrali otwierając wystawę Przewodnicząca Rady Miasta pani Sylwia Dąbrowska oraz Dyrektor Szkoły. Uczestnicy ,,uczty”, oglądając dzieła sztuki i racząc się wykwintnym poczęstunkiem, podziwiali talenty oraz inwencję twórczą młodzieży gimnazjalnej. Na twarzach gości malowały się tęczowe barwy zachwytu.

Cieszymy się, że swoim przedsięwzięciem i jego ciepłą empatyczną atmosferą mogliśmy dopomóc młodszej koleżance z Kużnic w zmaganiu się z chorobą.

Organizatorzy składają serdeczne wyrazy podziękowania dla Pani Dyrektor Elżbiety Gajewskiej za udostepnienie sali wystawienniczej.