Na placu przed budynkiem Zespołu Szkół Samorządowych zebrało się wielu mieszkańców miasta, aby wspólnie bawić się na Festynie Rodzinnym zorganizowanym przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Szczególnym zaszczytem było dla nas objęcie tej imprezy honorowym patronatem przez Starostę Wałbrzyskiego – Pana Jacka Cichurę. Oczywiście ogromne podziękowania należą się również wszystkim osobom, które umożliwiły organizatorom realizację tego wydarzenia, a jego uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Atrakcji było bowiem mnóstwo, w tym wiele adresowanych, zgodnie z nazwą pikniku, do mam, tatusiów i dzieci. Jak co roku największym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której główną nagrodą był odkurzacz AMICA ufundowany przez firmę RTV EURO AGD – sklep w Szczawnie Zdroju. Przez cały czas trwania festynu można było zakupić pyszne ciasta upieczone przez rodziców uczniów naszej szkoły, czy też nabyć ciekawą pozycję czytelniczą na kiermaszu „taniej książki”. Najmłodsi mogli zrobić sobie zdjęcie z sympatyczną maskotką gigantem lub makietą wykonaną przez p. Maję Rajchert, czy też skorzystać z atrakcji jaką było malowanie twarzy. To jednak nie wszystko, organizatorzy zadbali również o doznania artystyczne i tak po powitaniu gości i przemówieniu Pani Dyrektor Katarzyny Kawki, festyn rozpoczął występ zespołu muzycznego REKT z Czarnego Boru w składzie: Hanna Ciągło, Maciej Molek, Dawid Matuszewski oraz Jakub Ciągło. Następnie wielki entuzjazm wzbudził pokaz Zumby, który poprowadziła i do którego zaangażowała wiele przybyłych gości Pani Magdalena Truszczyńska z grupą. Po tej dawce fizycznego relaksu, mogliśmy odetchnąć przy programie artystycznym przygotowanym w języku angielskim i niemieckim przez uczniów naszej szkoły – gimnazjalistów, uczniów klas 1-6 i przedszkolaków. Na koniec, wisienką na torcie rodzinnych emocji był mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy dwoma drużynami, w skład których wchodzili tatusiowie uczniów naszej szkoły. Wszyscy, łącznie z Dyrekcją kibicowali obu drużynom, które po zakończeniu meczu otrzymały puchary oraz medale ufundowane przez p. Adama Siekierskiego. Mamy nadzieję, że podobne emocje towarzyszyć będą nam już za rok na kolejnym Pikniku Rodzinnym. W tym roku dochód z imprezy przeznaczymy na doposażenie sal lekcyjnych w sprzęt multimedialny. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie ZSS w Boguszowie - Gorcach gorąco dziękują tegorocznym fundatorom nagród, fantów oraz wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia. W szczególności dziękujemy:

Firmie RTV EURO AGD sklep w Szczawnie Zdroju, Starostwu Powiatowemu w Wałbrzychu, Urzędowi Miasta Boguszowa- Gorc, Usługom marketingowym pani Agnieszki Sobczak, Aptece „Pod Orłem” pani Elżbiety Wymysłowskiej, Toyocie Motor Manufakturing Poland, firmie COLGATE, Firmie Komputronik panu Michałowi Prusakowi, Szkolnej Radzie Rodziców Zespołu Szkół Samorządowych, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałbrzychu, Nadleśnictwu Kamienna- Góra, PZU S.A. , DUO TRAVEL panu Robertowi Świątkowi, pani Joannie Andrzejewskiej, pani Iwonie Lewkowicz, państwu Marcie i

Sebastianowi Leśniak, pani Iwonie Guszuł, pani Katarzynie Kłos, panu Adamowi Siekierskiemu , panu Ryszardowi Lechman, państwu Agnieszce i Rafałowi Wojda, pani Mai Rajchert.