W ramach ferii 2015 zorganizowanych przez OSiR w Boguszowie-Gorcach w drugiej połowie stycznia, odbyły się zajęcia sportowo-rekreacyjne, wycieczki oraz wyjazdy na basen. W zajęciach wzięło udział ok. 600 uczestników.

 Pierwsza wycieczka odbyła się do Parku Wielokulturowego „Stara Kopalnia” oraz Muzeum w Wałbrzychu. W ,,Starej Kopalni” uczestnicy zapoznali się z przeszłością naszej ziemi związaną z górnictwem oraz odbyli wędrówkę podziemną trasą poszukując węgla, a także podziwiali widoki z „Wieży Ekologii”.

W Muzeum dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których przygotowały laurki oraz bezpłatne zaproszenia do Muzeum dla swoich babć i dziadków z okazji ich święta. Dodatkowo odbyło się zwiedzanie wystawy ceramicznej, zabawa w muzealnego detektywa i zajęcia z projektowania porcelany.

Podczas drugiej wycieczki, której celem był Ośrodek Sportowo- Rekreacyjny „Góra Dzikowiec” udało się uczestnikom pozjeżdżać na sankach oraz zażyć zabaw na śniegu. Dodatkowo odbyło się wielkie ognisko z kiełbaskami i gorącą herbatą.

W czasie zajęć sportowo-rekreacyjnych, organizowanych w halach na terenie całego miasta dzieci i młodzież wzięły udział w rozgrywkach w unihokeja, piłkę nożną, zbijaka oraz w zabawach z chustą animacyjną, wyścigach itp. Uczestnicy mieli okazję przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. W ramach zajęć odbył się również turniej piłki nożnej, rozegrany w dwóch kategoriach (starsi i młodsi), w którym udział wzięło ponad 50 piłkarzy.

Uczestnicy ferii zimowych skorzystali również z wodnych atrakcji na basenie w Aqua-Zdroju w Wałbrzychu.

Na koniec zimowego wypoczynku odbyła się „Zabawa karnawałowa pod Mniszkiem”, podczas której dzieci tańczyły w fantastycznych kreacjach i przebraniach.

Mamy nadzieję, że uczestnicy Ferii z OSiR-em świetnie się bawili i porządnie naładowali akumulatory przed powrotem do szkolnych ławek.

Podziękowania od OSiR-u i uczestników dla Wolontariuszy i Opiekunów oraz wszystkich osób bez których nie udałoby się przeprowadzić Ferii Zimowych 2015.

 

Dziękujemy za duże zainteresowanie naszymi zajęciami i już dziś zapraszamy na wakacje z OSiR-em