Jak co roku podczas ferii zimowych odbyły się dodatkowe zajęcia, mające na celu zorganizowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży w okresie wypoczynku od nauki szkolnej. Zajęcia zaplanowano w miejscu zamieszkania i na wyjazdach. Każdy znalazł coś dla siebie.

Wychowankowie Świetlicy Nr 1 wraz z wychowawcą regularnie uczestniczyli w wyjazdach do Aqua Zdroju oraz w wycieczkach i turniejach orgaznizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach. Z oferty OSiRu korzystały również pozostałe Świetlice.

Wśród atrakcji zorganizowanych dla dzieci i młodzieży z Świetlicy nr 2 znalazły się: zajęcia artystyczne (plastyczne, techniczne, praktyczne), zabawy przy muzyce, zajęcia multimedialne i fotograficzne, rozrywki umysłowe oraz gry i turnieje sportowe. Dzieci świetnie bawiły się tworząc niezwykłe, przestrzenne obrazy z pasków papieru czy wykonując własnoręcznie pachnące saszetki podczas warsztatów szycia. Większości do gustu przypadły zabawy ruchowe i konkurencje sportowe prowadzone w hali. Dużą radość sprawił dzieciom sfinansowany przez Gminę Boguszów-Gorce wyjazd do kina na film animowany pt. „Skubani”.

Wychowankowie Świetlicy Nr 3 dzięki otrzymanemu od Burmistrza Miasta dofinansowaniu oraz wsparciu TPD i SPG „MIKRUS” miały możliwość zwiedzenia pięknego i zabytkowego „miasta Królów” – Krakowa. Wśród punktów wycieczki znalazły się najważniejsze zabytki miasta. Dzieci odwiedziły Kościół Mariacki z przepięknym ołtarzem Witta Stwosza, zwiedziły Katedrę i Zamek Królewski na Wawelu oraz Sukiennice.

Podopieczni Świetlicy Nr 4 mieli okazję uczestniczyć w lekcjach jazdy na nartach w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym Góra Dzikowiec. Dla znacznej części z nich były to „pierwsze kroki” na nartach. Zajęciom towarzyszyło wiele radości i emocji związanych z niełatwa sztuką poskromienia nart.

Zwieńczeniem ferii były zabawy, tańce i konkursy zorganizowane podczas urządzonych w Świetlicach bali karnawałowych.