W okresie od 08.08.2013 r. do 17.08.2013 grupa 20 dzieci i młodzieży z Boguszowa-Gorc wzięła udział w sfinansowanym przez Gminę wypoczynku letnim w miejscowości Władysławowo nad Morzem Bałtyckim.

Cały wyjazd był bardzo bogaty w różnego rodzaju atrakcje. Pierwszą z nich była wycieczka autokarowa do Pucka  - miejsca zaślubin Rzeczpospolitej z Morzem Bałtyckim. Następnie koloniści poznali uroki Półwyspu Helskiego, gdzie mieli okazję pospacerować Promenadą Prezydencką, zwiedzić Port Morski i Latarnię Morską na Helu, Molo w Juracie oraz zobaczyć żyjące w Bałtyku foki szare w znajdującym się na Helu jedynym w Polsce fokarium.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie Trójmiasta. Pierwszym etapem trójmiejskiej wyprawy była Gdynia,gdzie uczestnicy kolonii zapoznali się z znajdującymi się w Gdyńskim Akwarium rozmaitymi gatunkami ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata oraz zwiedzili Dar Pomorza - najbardziej znany polski żaglowiec. Następnie dzieci udały się do Oliwy, w której mogły zaznajomić się z różnymi stylami ogrodnictwa prezentowanego w Parku Oliwskim i Palmiarni oraz zobaczyć słynne organy znajdujące się w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku- Olivie. Duże wrażenie wywarło na wszystkich zwiedzanie Starego Miasta w Gdańsku. Znane dotychczas głównie z ilustracji i telewizji zabytki takie jak: Bazylika Mariacka Wniebowzięcia NMP, Długi Targ wraz z Fontanną Neptuna oraz słynny „Żuraw” były dla wszystkich na wyciagnięcie ręki. Uwieńczeniem wyjazdu do Trójmiasta było zwiedzanie Westerplatte  - symbolu wybuchu II Wojny Światowej.

Niewątpliwą atrakcją było również spotkanie z „największymi wielorybami, przerażającymi rekinami, żółwiami olbrzymimi, przesympatycznymi delfinami oraz czterdziestką innych zwierząt morskich i oceanicznych"  w Ocena Parku we Władysławowie. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili ponadto najciekawsze zakątki okolic Władysława miedzy innymi latarnię morską w Rozewiu, oraz odwrócony domek w Cetniewie.

            W czasie całego turnusu dzieci brały udział w licznych zabawach, konkursach   i  uroczystościach. Na długo w pamięci wszystkich pozostaną chrzest kolonijny, Igrzyska kolonijne, wybory miss i mister kolonii na wesoło oraz konkurs budowy zamków z piasku.