W sobotni słoneczny dzień dzieci z boguszowskich szkół uczestniczyły w Pikniku Strzeleckim zorganizowanym przez  grupę ASG „Enigma”. Zapaleńcy zabawy zwanej Airsoft postanowili przekazać najmłodszym ważną wiedzę na temat bezpieczeństwa.

Przepiękne tereny boguszowskiej leśniczówki zgromadziły wiele dzieci z opiekunami, dorosłych umundurowanych w bojowe stroje oraz  przyjaciół grupy. Spotkaniu towarzyszyły repliki pistoletów i karabinów, wojskowe namioty, siatki maskujące oraz atmosfera dobrej rywalizacji.

Głównym celem pikniku było przeprowadzenie profesjonalnego szkolenia, podczas którego dzieci dowiedziały się min, że należy stosować ochronne gogle chroniące oczy przed uszkodzeniem i że nigdy nie wolno celować do drugiego człowieka, nawet z zabawkowych pistoletów, które można zakupić w sklepie. Airsofotwcy założyli, że ich akcja uświadomi społeczeństwu zagrożenia wynikające z kontaktu z replikami broni będącej w obrocie handlowym.

- Pistolety chińskiej produkcji są już dostępne za 20 zł. Nie są wcale mniej niebezpieczne niż oryginalne repliki, dlatego sprzedaję je tylko osobom, które ukończyły 18 lat.- mówi Wiedźmin, na co dzień sprzedawca w miejscowym sklepie.

Afgan, który prowadził akcję informacyjną wśród przybyłych uczniów posłużył się bardzo wymownym i konkretnym przykładem. – Jajko ma podobną twardość do oka.- powiedział i jednym strzałem roztrzaskał skorupkę pokazując, jak niebezpieczne narzędzie trzyma w dłoni.

Po szkoleniu dzieci zajęły stanowiska strzelnicze, gdzie pod czujnym okiem opiekunów przystąpiły do zawodów strzeleckich. Celem były tarcze oraz balony napełnione powietrzem lub wodą. Odległość strzałów wynosiła 15, 20 i 25 m.

W zabawie wzięło udział kilkadziesięcioro uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.
 W kategorii klas czwartych w strzelaniu z repliki automatycznej ASG zwyciężył Kamil Abramowicz przed Patrycją Trynkiewicz i Krzysztofem Długoszem. W kategorii klas piątych, które strzelały z repliki karabinu snajperskiego, wygrał Sebastian Bano przed Eweliną Pietrzak i Bartkiem Kaletą. Wreszcie w kategorii szóstoklasistów w strzelaniu z repliki pistoletu ASG zwyciężył Piotr Łabuda przed Mateuszem Owsiannym i Bartoszem Syczem.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, dzięki którym wszyscy uczestnicy mieli zapewniony ciepły posiłek, napoje i słodycze. Każde dziecko otrzymało też paczkę z zabawkami, a zwycięzcy poszczególnych konkurencji także atrakcyjne nagrody.

 

INSIMO Agencja Interaktywna

Pracownia Techniki Dentystycznej Piotr Pietrasiak

„Elpik” Handel i Usługi Elżbieta Lorenc

FHU SEZAM Zbigniew Świątkowski

Biuro Podróży „Travel – Point”

MJ Komputer

Sklep Zoologiczno-Wędkarski Bogdan Mazurek

„LOTTO” Leonard Mastej

Apteka „ASTRA”

Zakład Pogrzebowy Sławomir Kwiatkowski

Piekarnia i Cukiernia Bio.Produkt Henryk Frąckowiak

Marceli Lorenc

Sklep mięsny   PHU „Noela”

Castorama Wałbrzych

MJ Komputer

Cerber

Zapraszamy na : enigma.boguszow.net