Tegoroczne wakacyjne spotkania w bibliotece rozpoczęły się z początkiem sierpnia i miały charakter patriotyczny, w związku z przypadającą  w tym roku 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Każda filia biblioteczna miała do zaoferowania swoim małym i tym nieco większym mieszkańcom wiele różnorakich biało-czerwonych atrakcji. Począwszy od zajęć plastycznych, technicznych, pogadankach o patriotyzmie a skończywszy na wycieczkach w plener. Podczas wakacji powstało mnóstwo pięknych prac, które po dzień dzisiejszy można podziwiać w budynkach bibliotek. Nie lada atrakcją było pieczenie ciasteczek, które przybrały barwy biało – czerwone. Ponad to na każdej z filii panie bibliotekarki wspólnie z dziećmi tworzyły wspaniałe prace o tematyce niepodległościowej. Na jednej  - powstało godło naszego państwa - Orzeł, na innej dzieci poznawały polskie symbole narodowe, a na jeszcze innej - polskie baśnie i legendy  czy sławnych Polaków.
Niezapomnianą atrakcją była wycieczka do miasta partnerskiego – Smiric w Czechach. Podczas „Rodzinnego Pikniku”, dzieci miały okazje brać udział w licznych konkurencjach  sportowych, uczestniczyły w pokazie rzeźbienia piłą mechaniczną, a ci którzy chcieli obejrzeć Smirice z innej perspektywy skorzystali z przejażdżki bryczką.