16 grudnia 2011 r., dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy III a przy Zespole Szkół Samorządowych w Boguszowie - Gorcach w Restauracji ,,Magdalenka” przedstawiły „Bajkowe Jasełka”

Było to wyjątkowe przedstawienie przygotowane przez p. Renatę Mika, Małgorzatę Barsznica, Barbarę Mandziej i p. Sławomira Glinkowskiego. Przygotowania rozpoczęły się już pod koniec października. Po opracowaniu scenariusza nadszedł czas na przydzielenie ról małym artystom oraz przygotowanie odpowiednich strojów i scenografii w które bardzo chętnie włączyli się rodzice.

Spektakl zatytułowany „Bajkowe Jasełka” miał szczególny i wyjątkowy charakter. Oprócz tradycyjnych postaci związanych z szopką betlejemską, czyli Maryi i Józefa oraz górali przez scenę przewijało się wiele barwnych, bajkowych postaci, m.in. Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Calineczka, Rybak ze złotą rybką i Pinokio. Wszyscy przybyli do lichej stajenki oddać pokłon Dzieciątku oraz wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Niektórzy składali dary, a niektórzy obietnice poprawy.

Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu gości: Burmistrz Miasta Boguszowa – Gorc p. Waldemar Kujawa, Kierownik Wydziału Oświaty p. Marian Pierzynka, Sekretarz Gminy p. Irena Dzilińska, ,,Przyjaciele naszej szkoły”, dyrekcja, pracownicy oraz emerytowani pracownicy naszej szkoły, rodzice, dziadkowie,. Emocje sięgnęły zenitu, gdy nadszedł czas wyjścia na scenę. Publiczność nie zawiodła, a mali artyści stanęli na wysokości zadania.Maluchy świetnie wcieliły się w swoje role. Występ przed tak liczną i wspaniałą publicznością okazał się wielkim sukcesem. Gratulacjom i nie było końca. Artyści dostali gromkie, zasłużone brawa.

Na zakończenie wystąpił Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Boguszowie - Gorcach, Pan Leonard Górski, dziękując za piękny występ przede wszystkim dzieciom, jednocześnie życząc samych pomyślnych dni w 2012 r. wszystkim przybyłym na „Bajkowe Jasełka”. Głos zabrał również p. Burmistrz Waldemar Kujawa, który wręczył dzieciom słodkie upominki oraz złożył życzenia świąteczne. O dzieciach nie zapomnieli również ,,Przyjaciele naszej szkoły” obdarowując dzieci słodyczami i owocami. Zadowoleni byli goście i sami aktorzy. Mamy nadzieję, że Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój i spowodowały, że Święta Bożego Narodzenia będą wyjątkowe.
Renata Mika
Małgorzata Barsznica