W Centrum Kulturalno-Kongresowym „Witold” od końca sierpnia oglądać można wystawę fotograficzną pt. „Składakiem po Indochinach”. Na tę niecodzienną wystawę składa się 30 fotografii obrazujących rowerową wyprawę po Laosie, Kambodży oraz Tajlandii.
    Fotorelacja z tej egzotycznej wyprawy cieszy się dużym powodzeniem nie tylko wśród turystów odwiedzających byłą kopalnię w Boguszowie-Gorcach, ale również u młodych mieszkańców miasta, którzy w dniach od 13 do 19 października mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach z autorem zdjęć - Januszem Walkowiakiem – podróżnikiem, miłośnikiem rowerowych wypraw.
    Cykl spotkań z podróżnikiem stał się okazją do wysłuchania niezwykle interesujących opowieści, a także do zadawania licznych pytań, które często przybierały zaskakującą formę. Podróżnik, cechujący się dużą skromnością, bywał mile zaskakiwany oklaskami publiczności i prośbami o autografy. Dla młodych mieszkańców Boguszowa-Gorc szczególnie interesująca okazała się prezentacja (popularnego kiedyś, a dziś już nieco zapomnianego) „składaka”, którym Pan Janusz podróżuje po różnych, egzotycznych zakamarkach świata. W azjatyckich spotkaniach udział wzięło blisko 130 uczniów Zespołu Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach.
    W związku z dużym zainteresowaniem wystawą organizatorzy zdecydowali przedłużyć termin ekspozycji do dnia 18 listopada 2016 r.

Wystawę oglądać można na sali konferencyjnej Centrum Kulturalno-Kongresowego „Witold” w godzinach pracy obiektu.