26 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Boguszowie-Gorcach, odbyła się konferencja prasowa dotycząca przedłużenia wałbrzyskiej linii autobusowej nr 2 aż do pętli przy ul. Traugutta.

Rada Miejska podjęła uchwałę w tej sprawie 28 marca tego roku. Zgodnie z jej zapisami oprócz jeżdżących dziś do Boguszowa-Gorc busów pojawi się normalna komunikacja miejska z dużymi wygodnymi pojazdami. Otrzymywałem bardzo wiele sygnałów od mieszkańców naszego miasta, którzy chcieli, aby wprowadzić takie rozwiązanie. Udało się dzięki dobrej współpracy z gminą Wałbrzych, która na podstawie porozumienia bierze na siebie organizację komunikacji miejskiej w Boguszowie-Gorcach. Podobnie jest w Szczawnie – Zdroju i Jedlinie – Zdroju. Oczywiście będziemy częściowo ponosić koszty przejazdów, pieniądze na tel cel są zabezpieczone. Ustaliliśmy wstępny rozkład jazdy,który powstał na podstawie badań ilości pasażerów. Będzie go można oczywiście zmienić, ale musimy sobie dać czas, aby sprawdzić czy będzie to potrzebne i w jakim zakresie – mówi burmistrz Waldemar Kujawa. Chcę także podkreślić, że wprowadzenie autobusów jest uzupełnieniem dotychczas działającej komunikacji na terenie naszego miasta. W ten sposób dajemy mieszkańcom większy wybór – dodaje.

Moment jest w istocie przełomowy w realizacji pewnej wizji, ta wizja to stworzenie Aglomeracji Wałbrzyskiej – obszaru funkcjonalnego, który będzie ułatwiał ludziom życie. Nowy etap jeśli chodzi o połączenia autobusowe w Boguszowie-Gorach jest przełomowy również z tego względu, iż nie pozostaje bez znaczenia w kwestii poczynienia oszczędności w budżetach domowych mieszkańców gminy Boguszów-Gorce. Rozwiązanie to przyczyni się również do zintensyfikowania ruchu pomiędzy obiema miejscowościami, ułatwi mieszkańcom dostęp do lokalnych imprez i nie tylko. Jest to reakcja na potrzeby mieszkańców- mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

 

Kompletny rozkład jazdy dostępny jest na stronach: www.zdkium.walbrzych.pl