Góra Dzikowiec staje się mekką narciarstwa w regionie, a oświetlony i doskonale utrzymany stok pionierem wśród pasjonatów sportów zimowych. Podczas minionych tygodni zimowemu szaleństwu na zboczu góry oddawali się zapaleńcy ekstremalnej jazdy jak również początkujący narciarze pod bacznym okiem instruktorów.

Podczas ferii zimowych na terenie Ośrodka Klub Narciarstwa Alpejskiego „Dzikowiec” prowadził zajęcia w ramach projektu: „POPULARYZACJA NARCIARSTWA ALPEJSKIEGO WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY JAKO DYSCYPLINY SPORTU I AKTYWNEJ FORMY REKREACJI ORAZ WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO”, który był kontynuacją działań z poprzedniego roku. Profesjonalna kadra instruktorów z klubu dwa razy w tygodniu przeprowadzała zajęcia dla trzech grup młodzieży. Założeniem projektu było, by początkujący opanowali podstawy narciarstwa z umiejętnością korzystania z wyciągu, a pozostali doskonalili swoją jazdę w zależności od stopnia zaawansowania. Cele wyznaczone na czas zimowego wypoczynku zostały zrealizowane z nawiązką, a teraz, po feriach, kontynuowane będą zajęcia w ramach treningów, które mają za zadanie przygotowanie młodzieży do uczestnictwa w zawodach w Narciarstwie Alpejskim a także ponowne rozbudzenie zainteresowania tą dyscypliną sportową ludzi mieszkających w rejonie Sudetów Środkowych. (Wszystkich zainteresowanych informujemy, że wciąż można zapisywać się do klubu, a wszelkie dodatkowe informacje dostępne są pod numerem telefonu 660 595 212. )

Na stoku właśnie zakończyły się zimowe igrzyska młodzieży szkolnej w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Zawody współorganizowane były przez Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk we Wrocławiu i Szkołę Narciarską „LE-SKI” W dniach 9-18 luty na stoku Dzikowca było gwarno i kolorowo. Pogoda dopisała a młodzi narciarze popisywali się swoimi umiejętnościami.

Góra Dzikowiec wraz z infrastrukturą jest doskonałym miejscem na aktywne spędzanie czasu podczas zimy. Na miejscu funkcjonuje również restauracja czynna codziennie w godzinach od 12:00 do 20:00 oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Zapytaliśmy narciarzy co sądzą o Dzikowcu, a oto co nam powiedzeli:

„Najciemniej pod latarnią jak mówi znane powiedzenie. I rzeczywiście , nie spodziewałam się, że w naszej miejscowości można w tak przyjemny i aktywny sposób spędzić rodzinnie zimowe wieczory „Kilka kilometrów od domu , zima na całego, super warunki do szusowania nawet wieczorem to niewątpliwie ogromne zalety wyciągu narciarskiego na Dzikowcu. Tak naprawdę dużym plusem i strzałem w dziesiątke dla mnie okazała się istniejąca tu szkółka narciarskiej dla najmłodszych, którą prowadzi Klub Narciarstwa Alpejskiego. Nasza 3,5 letnia Tosia ćwiczy pod okiem profesjonalistów a rodzice w tym czasie mogą odddać się białemu szlaeństwu. Super sprawa! Zwłaszcza, że małej strasznie się te zajęcia podobają . A nie ma to jak krzewienie sportowego ducha od najmłodszych lat. Polecamy aktywny wypoczynek na Dzikowcu!”

Ela z Boguszowa-Gorc

„Jestem na Dzikowcu często. Doskonałe warunki, a do tego super widoki. Nocą jest naprawdę niesamowicie! Poza tym super, że powstała tu restauracja i wypożyczalnia nart, to spore udogodnienie. Gorąco polecam!”

Marcin z Boguszowa-Gorc

Dokładne informacje na temat warunków pogodowych i dostępności tras zjazdowych znajdują sie na stronie www.dzikowiec.info

 

Zapraszamy na Dzikowiec!