Zespół Szkolno – Przedszkolny w Boguszowie – Gorcach przystąpił do

 

KONKURSU GRANTOWEGO: „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM ”.

 

Organizatorem konkursu jest Fundacja Banku Zachodniego WBK we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK S.A.

Nazwa projektu „Aktywnie pod chmurką - przyjdź i spróbuj sił”

Projekt będzie realizowany na terenie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Boguszowie-Gorcach i pozwoli w pełni zagospodarować teren przy placu zabaw i boisku szkolnym. Siłownia na świeżym powietrzu będzie ogólnie dostępna, otwarta od poniedziałku do niedzieli, nieodpłatna. Zaletą tego projektu jest aktywizacja mieszkańców naszego miasta bez względu na wiek. Będzie to doskonała rozrywka zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i osób aktywnych zawodowo oraz emerytów i rencistów.

Siłownie zewnętrzne zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić całkowicie bezpieczny i łatwy dostęp do nich. Masywne, solidnie wykonane urządzenia z grubej stali nie wymagają regularnej konserwacji.

Projekt znacząco zwiększy atrakcyjność boiska oraz będzie przyciągać młodzież i ludzi starszych zachęcając do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Jest to doskonała forma relaksu, zabawy oraz zapobiegania chorobom cywilizacyjnym XXI wieku. W naszej okolicy mamy wspaniały teren rekreacyjno-wypoczynkowy, trasy rowerowe na Górę Chełmiec i Dzikowiec. Siłownia będzie stanowiła wstęp do dalszych pieszych wędrówek.

 

Ogłoszenie zwycięzców, którzy w ocenie specjalnie powołanej kapituły konkursu opracowali najlepsze projekty i otrzymają dofinansowanie w postaci grantu, odbędzie się 30 grudnia 2014 r. Komisja wybierze 305 projektów, które otrzymają granty. Pomysłodawcą zgłoszonego projektu jest nauczycielka ZSP Jolanta Kocemba.

 

Jednocześnie od 15 do 21 grudnia 2014 r. Internauci będą mogli wybrać projekty, które według nich przyniosą największą korzyść lokalnej społeczności.

W wyniku głosowania zostaną przyznane przez Organizatora dodatkowo trzy nagrody : I - 5 tys. zł II - 3,5 tys. zł i III - 2 tys. zł.

 

WSZYSTKO W TWOICH RĘKACH!

Prosimy o zagłosowanie w terminie 15 – 21 XII 2014 r. na projekt „AKTYWNIE POD CHMURKĄ”.

 

Realizacja projektu będzie służyć uczniom i mieszkańcom Boguszowa – Gorc.

 

Jeszcze raz przypominamy: głosowanie internetowe odbędzie się w terminie:

15– 21 XII 2014 r.

 

Szczegóły konkursu

bzwbk.pl /tumieszkamtuzmieniam