• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
gospodarka odpadami

Gospodarka odpadami

Wydział Inwestycji Miejskich
tel. 74 844 93 11 wew. 59

nieruchomosci

Nieruchomości

Wydział Zarządzania Mieniem Gminy
tel. 74 844 93 11 wew. 74

wiadomości

Wiadomości Boguszowskie

Boguszów • Gorce • Kuźnice • Stary Lesieniec

« strona główna

"Misja Niepodległa" w PSP nr 6 w Boguszowie-Gorcach

data 30-10-2018

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Boguszowie – Gorcach włączyła się w obchody rocznicowe 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości realizując projekt edukacyjny „Misja Niepodległa”.
    Projekt realizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem „Boguszowska Szóstka”, które pozyskało środki finansowe na realizację zadania publicznego z zakresu kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa kulturowego z budżetu Gminy Miasta Boguszów – Gorce.
    Celem projektu jest włączenie społeczności szkolnej i lokalnej w obchody jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównym celem działań skierowanych do uczniów jest wprowadzenie ich w świat wartości, patriotyzmu, solidarności, poszanowania godności i praw człowieka, wolności, szacunku dla tradycji. W programie projektu  znalazły się: gra terenowa, konkurs plastyczno-literacki na kartkę patriotyczną „Kartka dla Niepodległej”, pozalekcyjne zajęcia plastyczne „ Polskie symbole narodowe”, taneczne zajęcia pozalekcyjne „Polonez dla Niepodległej”, warsztaty recytatorsko – wokalne „Misja Niepodległa” oraz warsztaty wokalne dla uczniów klas I-III „Śpiewamy dla Niepodległej”. Podsumowaniem projektu będzie biało – czerwony korowód ulicami Boguszowa – Gorce i koncert „ Póki Polska żyje w nas”.
    W dniu 20.09.2018r odbyła się gra terenowa „Misja Niepodległa”. Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele podzieleni na grupy zadaniowe : „poszukiwaczy”, „ naukowców” i „wynalazców” pokonywali leśne ścieżki zdobywając kolejne sprawności, rozwiązując zagadki i wykonując zadania związane ze znajomością historii, geografii i przyrody Polski. Na zakończenie uczestnicy zabawy układali puzzle o tematyce patriotycznej. Doskonałą zabawę w plenerze zakończyło ognisko integracyjne przy organizacji którego pomoc okazali pracownicy Nadleśnictwa Wałbrzych.
    W szkole realizowane są kolejne etapy projektu. Wszystkich mieszkańców gminy Boguszów-Gorce zapraszamy na jego podsumowanie, które odbędzie się w dniu 10.11.2018r w Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach przy Placu Odrodzenia. Uczniowie PSP nr 6 przygotowuję na ten dzień koncert jubileuszowy „Póki Polska żyje w nas”. Zapraszamy do wspólnego śpiewania pieśni legionowych i patriotycznych.

Dziś jest: Sobota 19 stycznia 2019, imieniny: Henryka i Mariusza

Unia Europejska Fundusze Rodzina 500+ odpady Fundusze Europejskie Gminny Portal Mapowy Komunikacja Miejska Góra Dzikowiec Galeria Dzikowca Góra Dzikowiec Oferta Inwestycujna
CKKWitold
Filmy Promocyjne
Informacja dla niedosłyszącyhc BIP eBOI Galeria fotografii

data Kalendarz imprez

  Styczeń 2019 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Ziemia Wałbrzyska OSiR MBPCK Profilaktyka uzależnień
Pomarańczarnia
Informacja turystyczna Informacja turystyczna 6 kroków elektroniczny samorząd