• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
gospodarka odpadami

Gospodarka odpadami

Wydział Inwestycji Miejskich
tel. 74 844 93 11 wew. 59

nieruchomosci

Nieruchomości

Wydział Zarządzania Mieniem Gminy
tel. 74 844 93 11 wew. 74

wiadomości

Wiadomości Boguszowskie

Boguszów • Gorce • Kuźnice • Stary Lesieniec

« strona główna

Dzień Seniora w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6

data 13-03-2018

W PSP nr 6 w Boguszowie-Gorcach odbyła się akcja profilaktyczna pod hasłem „Zdrowy i bezpieczny Senior”. Na realizację projektu, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy,  szkoła pozyskała wsparcie finansowe z Funduszu Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o. o.

W ramach akcji profilaktycznej dla seniorów - mieszkańców gminy Boguszów-Gorce w szkole przygotowano liczne atrakcje, między innymi konkurs plastyczny „Zdrowy i bezpieczny Senior”, do udziału w którym zaproszono uczniów naszej szkoły wraz z dziadkami i babciami. Duety uczeń – Senior wzięły udział w zabawie quizie dotyczącym zdrowego i bezpiecznego stylu życia. Dzieci i ich babcie oraz dziadkowie doskonale bawili się układając piramidę żywieniową, odpowiadając na pytania dotyczące zdrowia, rozpoznając egzotyczne owoce i warzywa, przyprawy i zioła sprzyjające zdrowemu sposobowi odżywiania. Dla uczestników konkursu plastycznego oraz quizu zakupiono atrakcyjne nagrody ufundowane przez TMMP.  W ramach działań profilaktycznych przeprowadzono cykl wykładów i zajęć warsztatowych.  Wykłady dotyczące zasad bezpieczeństwa przeprowadzili funkcjonariusze Policji Jakub Lorenc i Krzysztof Sobolewski. Policjanci omówili zasady  bezpieczeństwa dotyczące ochrony danych osobowych, metod unikania kradzieży i oszustwa, ochrony przed niekorzystnymi umowami finansowymi i zakupami w systemie sprzedaży bezpośredniej. Swój wykład funkcjonariusze zobrazowali prezentacją multimedialną.
Zaproszenie na spotkanie przyjęła również Pani Beata Jackowska dyrektor  OPS w Boguszowie - Gorcach, która omówiła ofertę OPS w Boguszowie – Gorcach kierowaną do osób starszych. Ponadto dla chętnych przeprowadzono zajęcia warsztatowe dotyczące obsługi komputera i korzystania z mediów społecznościowych. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się także jak pozyskać środki na likwidację barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych.
Pomimo poważnych tematów podejmowanych podczas Dnia Seniora uczestnikom towarzyszyły: dobry humor i życzliwa atmosfera. Wszyscy doskonale bawili się podczas quizu, mogli skorzystać ze zdrowego poczęstunku ufundowanego przez TMMP. Akcja była doskonałym pretekstem do spotkania międzypokoleniowego i aktywizacji osób starszych. Punktem kulminacyjnym spotkania były występy artystyczne przygotowane przez uczniów klas młodszych. Wzruszenie mieszało się ze śmiechem, kiedy babcie i dziadkowie słuchali wspaniałych piosenek im dedykowanych.
 Za pomoc w organizacji akcji profilaktycznej „Zdrowy i bezpieczny Senior” dziękujemy wolontariuszom oraz fabryce Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o. o za wsparcie finansowe oraz Pani dyrektor Beacie Jackowskiej, Panu komendantowi Policji w Boguszowie – Gorcach - Mariuszowi Kucharczykowi, funkcjonariuszom Jakubowi Lorencowi i Krzysztofowi Sobolewskiemu za wsparcie merytoryczne. Mieszkańcom gminy Boguszów – Gorce dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia i doskonałą zabawę.

Dziś jest: Poniedziałek 17 grudnia 2018, imieniny: Olimpii i Łazarza

Unia Europejska Fundusze Rodzina 500+ odpady Fundusze Europejskie Gminny Portal Mapowy Komunikacja Miejska Góra Dzikowiec Galeria Dzikowca Góra Dzikowiec Oferta Inwestycujna
CKKWitold
Filmy Promocyjne
Informacja dla niedosłyszącyhc BIP eBOI Galeria fotografii

data Kalendarz imprez

  Grudzień 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Ziemia Wałbrzyska OSiR MBPCK Profilaktyka uzależnień
Pomarańczarnia
Informacja turystyczna Informacja turystyczna 6 kroków elektroniczny samorząd