Ośrodek Pomocy Społecznej w Boguszowie-Gorcach informuje, że wnioski o świadczenia wychowawcze na nowych zasadach już od 1 lipca 2019 roku można składać przez Internet za pomocą kanałów bankowości elektronicznej, portalu emp@tia, portalu PUE ZUS. Zachęcamy do składania wniosków tą drogą, co pozwoli Państwu uniknąć kolejek i zaoszczędzić czas. Od 1 sierpnia br. wnioski będzie można również składać w tradycyjnej formie papierowej. Druki dostępne będą w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Boguszowie-Gorcach przy ul. Kasprzaka 7 oraz w sekretariacie i biurze podawczym Urzędu Miejskiego.
Organizacja pracy Zespołu ds. Wsparcia Finansowego Rodzin Ośrodka Pomocy Społecznej w okresie przyjmowania wniosków zostanie dostosowana do potrzeb Mieszkańców. Wnioski będzie można składać w siedzibie OPS (pokój nr 1, 2 i 12 – parter, wejście od strony ul. Kasprzaka). Ustalone zostały następujące godziny przyjmowania wniosków w okresie od 1 sierpnia do 30 września:
  • we wtorki i czwartki od 08.00 do 18.00;
  • w poniedziałki i środy od 08.00 do 15.00.

Jednocześnie w okresie od 1 lipca br. do 31 października br. Zespół nie będzie przyjmował Interesantów w piątki, co jest podyktowane koniecznością przygotowania świadczeń do wypłaty.

Wnioski rozpatrywane będą według kolejności złożenia. Złożenie wniosku w lipcu w formie elektronicznej gwarantuje zatem najkrótszy termin jego rozpatrzenia i wypłaty świadczeń.
Informacji udzielają pracownicy Zespołu ds. Wsparcia Finansowego Rodzin OPS pod numerem telefonu 74 84 41 913.