W sobotę 29 września 2012 w Centrum Kultury w Kamiennej Górze odbył się półfinał organizowanej w tym roku po raz pierwszy inicjatywy kulturalnej pod nazwą Dolnośląska Liga Talentów, do której zakwalifikował się również nasz teatrzyk Trele Morele. Jury konkursowe miało przed sobą nie lada trudne zadanie, gdyż z dwudziestki półfinalistów musiało wybrać zalewie piątkę, która zaprezentuje się podczas finału DLT w Oleśnicy. Do rywalizacji stanęły: zespoły folkowe, cyrkowcy, soliści, zespoły rockowe, grupy teatralne i musicalowe.

Trwający ponad sześć godzin przegląd obfitował w mnóstwo pozytywnych duchowych wrażeń i emocji. Oficjalny werdykt jury oraz więcej informacji o DLT znaleźć można na stronie www.dolita.pl. Całość imprezy relacjonowała Telewizja Wrocław, która przewidziała premierę kamiennogórskiego odcinka na 8 października 2012.

Młodzi aktorzy z teatrzyku Trele Morele przypadli do gustu zarówno jury jak i zgromadzonej publiczności zbierając moc oklasków i trzy pozytywne głosy jurorów, które dobitnie świadczą, że teatrzyk z Boguszowa-Gorc ma talent!

 

Katarzyna Pierzchała