W dniach 30 listopada – 1 grudnia 2018 r. Bank Żywności we Wrocławiu po raz 12 organizuje Świąteczną Zbiórkę Żywności w 180 sklepach, w 40 miejscowościach na Dolnym Śląsku. Tegoroczną akcję pod hasłem „Podaruj potrzebującym jedzenie na świąteczny stół” wesprze ponad 2000 wolontariuszy. Organizacja zachęca do udziału i przypomina, że choć świąteczny stół ludzi ubogich nigdy nie ugina się od nadmiaru jedzenia, to dzięki pomocy wielu osób w tych dniach może stać się inny niż zwykle, naprawdę wyjątkowy.
Bank Żywności we Wrocławiu zachęca, by robiąc zakupy dla siebie w najbliższy weekend, przy okazji dołożyć do zbiórkowych koszy choćby jeden produkt z myślą o innych. Najbardziej pożądane są te z długimi terminami przydatności, jak między innymi: mąka, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie, słodycze. Organizacja przypomina, że nawet jeden produkt ma znaczenie, ponieważ małe gesty wielu ludzi, zsumowane razem dają realny wymiar pomocy. W roku ubiegłym Bank Żywności  we Wrocławiu  zebrał 54 tony jedzenia, które trafiło do 26 000 tys. osób potrzebujących.
Oprócz żywności zbiórkowej Bank Żywności we Wrocławiu będzie uzupełniać paczki świąteczne o inne produkty, m.in. z krótkimi terminami przydatności jak warzywa, owoce czy nabiał, pozyskane w ramach swojej codziennej działalności od producentów i ze sklepów.
Świąteczną Zbiórkę Żywności wspierają takie sieci jak Biedronka, Dino, Tesco, Polo Market, Intermarche, Netto, Carrefour, Kaufland, Lidl, PSS Społem, Lewiatan, Delikatesy T&J oraz Auchan. 

W Boguszowie-Gorcach zbiórka będzie organizowana w 5 miejscach:
- Biedronka, ul. Wałbrzyska 8
- Biedronka, ul. Traugutta 20
- Dino, ul. Traugutta 27A
- Mts. Sp. z o.o. Sklep Mięsno-Wędliniarski, ul. Strażacka 4
- Malik Alina Sklep Rybny, Rynek

Listę wszystkich sklepów, biorących udział w Świątecznej Zbiórce można sprawdzić tu http://bit.ly/ŚZŻ2018

Bank Żywności we Wrocławiu zadba, by wszystkie produkty trafiły do potrzebujących jeszcze przed świętami. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu wolontariuszy. To oni będą czekali przy zbiórkowych koszach na produkty, które zostaną zawiezione do magazynu Banku Żywności we Wrocławiu. Tam zostaną zważone i popakowane, a następnie wyruszą w dalszą drogę do konkretnych organizacji pomocowych (świetlice, ogniska wychowawcze dla dzieci, domy dziecka, domy samotnej matki, jadłodajnie i inne organizacje, które prowadzą zbiorowe żywienie bądź przekazują żywność bezpośrednio osobom potrzebującym).

Więcej informacji na www.bankzywnosci.wroclaw.pl