W czwartek 23 listopada 2017 roku już po raz 12 odbył się konkurs  p.n. „Piosenką Turystyczną Żegnamy Sezon”. Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie – Gorcach we  współpracy z Urzędem Miejskim Boguszowa-Gorc – fundatorem nagród, Centrum Kulturalno – Kongresowym Witold w siedzibie którego odbyła się impreza oraz Miejską Biblioteką Publiczną  – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach.

Na tegoroczne spotkanie grup śpiewających piosenkę turystyczną zgłosiło się 17 szkół, szkolnych kół turystycznych oraz ognisk muzycznych z Powiatu Wałbrzyskiego. Łącznie wystąpiło 18 solistów oraz 14 zespołów rywalizujących między sobą w 6 kategoriach – łącznie prawie 100 osób. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom przygotowania i wykonania piosenek turystycznych. W przerwie świetnie zaprezentowały się Przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Boguszowie-Gorcach.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a opiekunowie Podziękowania za wniesiony wkład w przygotowanie uczestników do konkursu.

Jury w składzie:
- Ewa Żakowska – Klub A Propos w Wałbrzychu,
- Sylwia Mielczarek – muzyk,
- Joanna Ciba-Falkowska – Urząd Miejski w Boguszowie-Gorcach,
- Elżbieta Bieniek-Budz – OSiR w Boguszowie-Gorcach,
- Jan Beszterecha
po przesłuchaniu wszystkich uczestników postanowiło przyznać następujące miejsca:

szkoły podstawowe – zespoły
1 m-ce – Milena Machowska, Igor Jasiński, Amelia Tomczyk, Gabriela Stander, Nikola Stander
Szkoła Podstawowa w Jedlinie-Zdroju
opiekun Katarzyna Radziszewska

2 m-ce – Julia Ignacik, Hanna Michalak, Nikola Michalak, Oliwia Michalska, Julia Prusak
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5 w Boguszowie-Gorcach
opiekun Sławomir Glinkowski

3 m-ce – Magdalena Miara, Hanna Kozań, Julia Bodziony, Julia Kożuch, Paulina Bielak
Szkoła Podstawowa przy Gminnym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarnym Borze
opiekun Anna Janik

Wyróżnienie – Aniela Wieczorek, Julian Wieczorek, Jagoda Sułek, Alan Pawełek, Lena Strzępek
111 Boguszowska Gromada Zuchowa „ Roztańczone Płomyki”
opiekun Nikola Rymaszewska

szkoły podstawowe – soliści
1 m-ce – Karolina Dudek
Szkoła Podstawowa przy Gminnym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarnym Borze
opiekun Anna Janik

2 m-ce – Maja Rogowska
Miejska Bibliotek Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach
opiekun Katarzyna Pierzchała

3 m-ce – Natalia Chojnacka
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 15 w Wałbrzychu
opiekun Anna Chrząstowska

szkoły gimnazjalne – zespoły
1 m-ce – Dominika Malick, Maja Pietkiewicz, Alicja Ławniczak, Amelia Witkowska, Wiktoria Janicka
Gimnazjum Nr 12 przy Zespole Szkół Nr 1 Wałbrzychu
opiekunowie Grzegorz Sakowicz i Artur Ciempa

2 m-ce – Marta Świątek, Wiktoria Redka, Anna Gwiazda, Julia Kuźma, Hanna Płonka, Adrianna Czupyk
Miejska Bibliotek Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach,
opiekun Katarzyna Pierzchała

3 m-ce – Wiktoria Buzarewicz, Weronika Maciosz, Aleksandra Czernik, Klaudia Poręba, Klaudia Krajewska
Gimnazjum przy Gminnym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarnym Borze
opiekun Anna Janik

Wyróżnienie – Kinga Lisowska, Paulina Szulc, Angelika Jugo
Gimnazjum Nr 3 w Sobótce
opiekunowie Anna Ślęczak, Andrzej Mikieko

szkoły gimnazjalne – soliści
1 m-ce Marta Świątek
Miejska Bibliotek Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach,
opiekun Katarzyna Pierzchała


2 m-ce – Gabriela Zimna
Gimnazjum Nr 1 w Boguszowie-Gorcach
opiekun Artur Ciempa

3 m-ce – Angelika Jugo
Gimnazjum Nr 3 w Sobótce
opiekunowie Anna Ślęczak, Andrzej Mikieko

szkoły średnie – zespoły
1 m-ce – Iga Domowicz, Wojciech Fryszer, Adam Wychowałek, Julia Juzków
I Liceum Ogólnokształcące przy zespole szkół Nr 1 w Wałbrzychu
opiekun Grzegorz Sakowicz

2 m-ce – Sylwia Farat, Sandra Pihut, Angelika Jugo, Jolanta Iwaniuk
Szkoła Branżowa I stopnia w Sobótce
opiekunowie Anna Ślęczak, Andrzej Mikieko

3 m-ce – Natalia Rudnicka, Marta Piwecka, Violetta Bujacz
Zespół Szkół w Szczawnie-Zdroju
opiekun Artur Ciempa

szkoły średnie – soliści
1 m-ce – Julia Burnat
SKKT PTTK przy Zespole Szkół w Szczawnie-Zdroju
opiekun Artur Ciempa

2 m-ce
          – Jolanta Iwaniuk
Szkoła Branżowa I stopnia w Sobótce
opiekunowie Anna Ślęczak, Andrzej Mikieko

          – Natalia Rudnicka
Zespół Szkół w Szczawnie-Zdroju
opiekun Artur Ciempa

3 m-ce – Konrad Wosak
I Liceum Ogólnokształcące przy zespole szkół Nr 1 w Wałbrzychu
opiekun Grzegorz Sakowicz

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w Konkursie.