W dniu 24 listopada 2016 roku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach przeprowadził 11 edycję Konkursu p.n. „Piosenką Turystyczną Żegnamy Sezon”. Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta Boguszowa-Gorc – Waldemara Kujawy na terenie Centrum Kulturalno-Kongresowym „WITOLD”
w Boguszowie-Gorcach.
Na tegoroczne spotkanie grup śpiewających piosenkę turystyczną zgłosiło się 9 szkół, szkolnych kół turystycznych oraz ognisk muzycznych z Powiatu Wałbrzyskiego. Łącznie wystąpiło 12 solistów oraz 9 zespołów rywalizujących między sobą w 6 kategoriach. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom przygotowania i wykonania piosenek turystycznych. W przerwie świetnie zaprezentowały się Przedszkolaki z Zespołu Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach, Urząd Miejski w Boguszowie-Gorcach. Nie zapomniano także o opiekunach, którzy za wniesiony wkład w przygotowanie uczestników do konkursu otrzymali Podziękowania.
 Współorganizatorami Konkursu byli: Urząd Miejski w Boguszowie-Gorcach, Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach, Centrum Kulturalno-Kongresowe „WITOLD” w Boguszowie-Gorcach oraz PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej w Wałbrzychu.  

JURY w składzie:
1. Sylwia Mielczarek
2. Sylwia Dąbrowska
3. Jan Beszterecha

po przesłuchaniu wszystkich uczestników postanowiło przyznać następujące miejsca:

- w kategorii szkoły podstawowe – soliści
1 m-ce – Marta ŚWIĄTEK  
Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach,
opiekun Katarzyna Pierzchała
2 m-ce – ex aequo
Magdalena MIARA
Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Borze
opiekun Anna Janik
Justyna GOŁĘBIOWSKA
Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach,
opiekun Małgorzata Owczarczak
3 m-ce – Julia WOŹNIAK
Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Borze – Filia w Witkowie Śląskim
opiekun Edyta Igras

- w kategorii szkoły podstawowe – zespoły
1 m-ce – Maja KĘSKA, Nikola KOPCZYŃSKA,  Magdalena SOSIALUK,  Alicja SZAREK, Alicja WZGARDA,
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boguszowie-Gorcach
opiekun Barbara Stolarczyk
2 m-ce – Karolina DUDEK, Hanna KOZAŃ, Julia KOŻUCH, Magdalena MIARA, Dominika MRÓWKA
Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Borze
opiekun Anna Janik
3 m-ce – Aleksandra MALINOWSKA, Emilia RESPONDEK, Patrycja SOBIES, Sandra TOPOLEWSKA, Wiktoria WOJNAROWSKA
Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Borze – Filia w Witkowie Śląskim
opiekun Edyta Igras

- w kategorii szkoły gimnazjalne – soliści
1 m-ce – Patrycja BĄBEL
Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach,
opiekun Katarzyna Pierzchała
2 m-ce – Gabriela ZIMNA
Gimnazjum Nr 1 w Boguszowie-Gorcach
opiekunowie Barbara Stolarczyk i Artur Ciempa
3 m-ce – ex aequo
Julia FURTAK
Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Borze
opiekun Anna Janik
Aleksandra ŁAGOWSKA
Gimnazjum Nr 1 w Boguszowie-Gorcach
opiekunowie Barbara Stolarczyk i Artur Ciempa

- w kategorii szkoły gimnazjalne – zespoły
1 m-ce – Barbara ADAMCZAK, Małgorzata CHOLEWA, Emilia NOWAK, Natalia NOWAK,
Gabriela OWCORZ,
Prywatne Gimnazjum Żeńskie Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu
opiekun Anna Mansfeld
2 m-ce – Aleksandra ŁAGOWSKA, Angelika KAMIŃSKA, Dagmara SIEMIASZKO, Gabriela ZIMNA,
Gimnazjum Nr 1 w Boguszowie-Gorcach
opiekunowie Barbara Stolarczyk i Artur Ciempa
3 m-ce – Wiktoria BUZAREWICZ, Aleksandra CZERNIK, Klaudia KRAJEWSKA, Weronika MACIOSZ, Klaudia PORĘBA
Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Borze
opiekun Anna Janik
4 m-ce – Martyna ROSIAK, Karolina STUDZIENNA
Gimnazjum Nr 12 – Zespół Szkół Nr 1 w Wałbrzychu
Opiekun Grzegorz Sakowicz

- w kategorii szkoły średnie – soliści
1 m-ce – Marta OKNIŃSKA
I Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Nr 1 Wałbrzychu
opiekun Artur Ciempa
2 m-ce – Konrad Wosak
I Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Nr 1 Wałbrzychu
opiekun Grzegorz Sakowicz
3 m-ce - ex aequo
    Natalia RUDNICKA
Zespół Szkół w Szczawnie Zdroju
opiekun Artur Ciempa
    Weronika STROISZ
Zespół Szkół w Szczawnie Zdroju
opiekun Artur Ciempa

- w kategorii szkoły średnie – zespoły
1 m-ce – Iga DOMOWICZ, Wojciech FRYSZER, Adam WYCHOWAŁEK
I Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Nr 1 Wałbrzychu
opiekun Grzegorz Sakowicz
2 m-ce – Violetta BUJACZ, Bartosz CHĘTNIK, Julia KALETA, Marta PIWECKA,
Natalia RUDNICKA
Zespół Szkół w Szczawnie Zdroju
opiekun Artur Ciempa

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w Konkursie