8 września 2020 r. setną rocznicę urodzin świętowała mieszkanka Boguszowa – Gorc Pani Maria Gierczak. Życzenia Dostojnej Jubilatce przesłał Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski a osobiście przekazały władze samorządowe gminy Burmistrz Pełniący Obowiązki Burmistrza Miasta Krzysztof Kumorek, Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Urbaniak oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Kabat.
Pani Maria Gierczak urodziła się 8 września 1920 r. w Strzałkowicach, koło Sambora. W Boguszowie zamieszkała w 1958 roku. Z piątki swojego rodzeństwa tak pięknego wieku dożyła tylko ona. Urodziła i wychowała dwie córki, doczekała jednego wnuka.
Cała rodzina przybyła na tą wyjątkową i niecodzienną uroczystość. W minioną niedzielę, w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w dzielnicy Kuźnice, odbyła się msza za zdrowie Jubilatki oraz spłynęły pierwsze gratulacje i życzenia. Na dzień urodzin rodzina przygotowała uroczyste przyjęcie, był tort, i to nie jeden, toast oraz gromkie „150 lat”.
Na pytanie o receptę na długowieczność padło wiele odpowiedzi, ale patrząc na tę rodzinę odpowiedź nasuwa się sama – jest nią miłość najbliższych.
Szanownej Jubilatce życzymy radości z każdego nowego dnia oraz dalszego życia w zdrowiu i dumy z życiowych doświadczeń.